Jak kouřit doutník?

banner 1

Jak zastřihnout doutník ?

Hlava doutníku se zastřihne cutterem, nebo propichovačem. Doutníkům picadura se proráží podélně hlava do hloubky několika centimetrů (picadura obsahuje drcený tabák a doutníky tzv. hůře táhnou). Nástrojů na otevření doutníků je nespočet a každý si najde s časem ten vhodný, se kterým bude rád pracovat. Není nic divného, když si dámy na Kubě otevřou krásné robusto malým špendlíkem a udělají 5 malých direk. Že prý 6 dírek již je moc. 

Jak zapálit doutník ? 

Zápalku nechte trochu odhořet, aby doutník nenasál síru. zapalovače používejte jen plynové. Benzinové nikdy. Doutník zapalujte pomalu, případně občas mírně potahněte. Není dobré doutník zpočátku prudce prohřát. Doutníky si vychutnávejte a “nešlukujte”.

Jak s popelem ?

Popel se neodklepává a již vůbec někam jinam, než do popelníku. Pouze se popel odlomí o popelník.  

Co dělat když doutník zhasne?

Odlomte a očistěte popel a do doutníku foukněte. Potom znovu zapalte. Pokud Vám doutník již vychladl, nebude dobrý. 

Jak se s doutníkem rozloučit ? 

Doutníky nekuřte do konce. Hlava doutníku je současně jistým filtrem a absorbuje část vlhkosti z doutníku. Doutníky se "netípou". Bylo by to neuctivé. Pouze se vhodí do shleničky s vodou, nebo nechají dohořet v popelníku. 

Kouření doutníků má být relaxací a uvolněním, které má přinášet radost. Nemělo by být ani závislostí. S doutníkem zacházejme s úctou. Jen pěstování tabáku je proces, při kterém je rostlina tabáku až 150x ošetřena, Samotný proces sklizně listů, sušení, fermentování, skladování, vykuřování, balení je neuvěřitelně pracný a dělaný odborníky, kteří si zkušenosti s produkcí doutníků předávají po generace.