Nejlepší rumy světa - žebříček rumů

Rum, nápoj s bohatou historií, v sobě má zahrnuté celé příběhy koloniálních dobyvatelů, pirátů a exotických ostrovů. Jeho výrazná chuť a vůně se staly synonymem pro dovolenou a odpočinek. V dnešní době je rum mnohem více než jen námořnickým pitím – stal se luxusním alkoholem pro labužníky a sběratele. Představujeme vám nejlepší rumy světa. Žebříček rumů vybraný na základě preferencí našich zákazníků:

5️⃣ Gold of Mauritius 5 YO 0,7 l

Master blender asi nejznámějšího rumu poslední doby z ostrova Mauritius Frederic Bestel uvádí na trh další skvost, Gold of Mauritius Solera 5 YO. Světová premiéra proběhla na 5th German Rum Fest 2015. Původní charakteristika rumu Gold of Mauritius zůstala a vysoký podíl stařených rumů dotvářejí tento charizmatický produkt.

4️⃣ El Dorado 12 YO 0,7 l

Tento 12letý demararový rum je jeden z vrcholných rumů s nádhernou barvou, hebkou chutí a plným voňavým aroma. Třikrát vyhrál první místo mezi 40 rumy z karibské oblasti v soutěži pořádané časopisem Caribbean Week Newspaper.

3️⃣ Plantation XO 20th Anniversary 0,7 l

Pro tuto verzi byly použity vybrané nejstarší rumy ze sklepů zámku Château de Bonbonnet v Cognacu. Velice jemný rum, plná chuť tropického ovoce s náznaky vanilky, kokosu a citrusových plodů, sladký až medový závěr. Směs velice starých, velmi kvalitních rumů převážně z ostrova Barbados. Rumy se skladují minimálně 15 let na ostrově Barbados ve starých sudech po bourbonu. Následně se transportuje do Francie do malého městečka Ars v samém srdci regionu Cognac, části zvané Grande Champagne, kde již namíchané zrají další 1-2 roky v sudech po nejlepším Cognacu Pierre Ferrand XO Grande Champagne.

2️⃣ Pampero Aniversario 0,7 l

Pampero Aniversario je prémiový rum té nejvyšší kvality pocházející z Venezuely. Vyniká tmavou mahagonovou barvou a vůní tabáku, pečených jablek, karamelu a ořechů. Byl několikrát oceněn na prestižních soutěžích, naposledy získal v roce 2007 San Francisco World Spirits Competition Gold Medal.

1️⃣ Zacapa Centenario 23 Solera 0,7 l

Ron Zacapa Centenario je jediný rum, který se nachází v Síni slávy karibských rumů. Jeho historie sahá až do roku 1976, kdy byla založena destilerie ve městě Zacapa, která se nachází na východě Guatemaly. Je destilován z fermentovaného čistého panenského sirupu cukrové třtiny. Zraje systémem Solera v nadmořské výšce 2333 metrů v sudech z bílých dubů, ve kterých zrál dříve Bourbon a Sherry Pedro Ximenez. Je vyráběn z těch nejpečlivěji vybíraných rumů o průměrném stáří 23 let, které jsou následně blendovány po dobu minimálně jednoho roku. Chuť se vyznačuje sladkou medovou viskozitou, tóny muškátu, kůže, tabáku a kávy. V závěru se projevují skořice a zázvor. Voní po karamelizovaném banánu v kombinaci se sušeným ananasem.

Toto jsou jen některé z těch nejlepších rumů, které můžete objevit. Dobrůtka je plná dalších pokladů, které určitě stojí za to vyzkoušet a objevit bohatost a různorodost rumových chutí.