Jak vybrat dobrý rum?

Druhů rumů je nepřeberné množství. Jak ale vybrat ten správný pro vás nebo pro vašeho blízkého? Existuje několik faktorů, které byste měli zvážit, když budete hledat ten nejlepší rum.

1️⃣ Země původu

Jedním z prvních kroků při výběru dobrého rumu je zjistit, odkud pochází. Některé regiony, jako je Karibik, Jamajka nebo Venezuela, jsou známé pro své vynikající rumy a dlouhou tradici výroby. Doporučujeme vyzkoušet karibský rum nebo kubánský rum.

2️⃣ Typ rumu

Světlé rumy obvykle nesou méně výrazné chuťové tóny a proto jsou ideální na míchání koktejlů. Zlaté rumy zrají v dubových sudech, díky čemuž získávají svoji zlatou barvu a intenzivní aroma. Doba zrání těchto rumů je delší než u světlých variant. Zvláště výtečné jsou při konzumaci s ledem. Tmavé rumy se vyznačují výraznou chutí a zřetelným aroma. Z tohoto důvodu nejsou vhodné do koktejlů a konzumují se při pokojové teplotě.

3️⃣ Stáří rumu

Vyšší stáří přidává rumu nejen na ceně, ale také na exkluzivitě. Mezi naše nejstarší rumy patří Zafra Master Series 30 YOZacapa Edición Negra 23yoOphyum Rum 23 YO.

4️⃣ Získaná ocenění

Jako záruka kvality mohou sloužit také ocenění, které daný rum získal. Mezi ty nejvíce oceňované rumy patří Gold of MauritiusCentenario Edición Limitada 30 Aňos nebo Diplomático Reserva Exclusiva 12 Aňos.

5️⃣ Cena

Důležitou položkou při výběru je samozřejmě i cena. V nabídce máme i několik levnějších rumů, pokud ale ovšem chcete udělat vašemu blízkému opravdu velkou radost, nebo dopřát to nejlepší sami sobě, zkuste naše nejdražší rumy.

 

Pamatujte, že výběr dobrého rumu je také o osobních preferencích. Experimentujte, objevujte různé značky a regiony, a brzy objevíte rum, který bude pro vás ten pravý. Bez ohledu na to, zda kupujete rum jako dárek nebo si ho dopřáváte sami, přejeme vám šťastnou ruku při výběru.