Mezinárodní den rumu

Rum má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do koloniální éry. Byl oblíbeným nápojem mezi námořníky a piráty díky své výjimečné chuti a možnosti dlouhodobého skladování na lodi. Jeho přítomnost na světových obchodních trasách přispěla k jeho rozšíření a popularitě po celém světě.

Mezinárodní den rumu se slaví každoročně 16. srpna po celém světě. Tento den slouží k oslavě jednoho z nejoblíbenějších alkoholických nápojů na světě a žádný milovník tohoto lahodného nápoje by si ho neměl nechat ujít.

 

 

A jak lépe tento den oslavit než právě s kvalitním rumem. Vyzkoušejte třeba výjimečný Blue Mauritius Gold za rozumnou cenu. V nádherné láhvi se skrývá tekutina výrazné bronzové barvy s vůní dřeva, kůže, sušeného ovoce, skořice a kokosu. Chuť je velice jemná až krémová, vystupují hrozny a sladkost podobná karamelu. Kromě výrazné vanilky je také znát chuť exotického ovoce.

Dále doporučujeme pro takto speciální den luxusní rumy, které mají sice vyšší cenu, ale také kvalitu, která za to rozhodně stojí! Nebo vsaďte na jistotu s filipínským rumem Don Papa Rum.

 

 

Rum se používá v mnoha koktejlech, jako je Mojito, Piña Colada, Daiquiri a Cuba Libre. Tyto nápoje přinášejí osvěžující a exotický zážitek. Kromě toho může být rum také konzumován samotný, buď čistý nebo s ledem, aby byly zdůrazněny jeho unikátní chutě. Kvalitní rum si můžete objednat online, nebo nás navštivte na pobočce Praha - Letňany.

Ať už si připravíte oblíbený koktejl s rumem, navštívíte bar nebo si prostě jen užijete sklenici kvalitního rumu doma, přejeme vám dobrou chuť!