Rum

nejbolíbenější rumy

Rum je se svou bohatou historií a rozmanitou paletou barev a chutí je jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů světa. Z našeho širokého výběru si vybere skutečně každý. V nabídce jsou produkty různých chutí, barev a unikátních aromat. Naleznete zde mnoho známých značek z různých koutů světa. Díky tomu si můžete vybrat destilát, který přesně odpovídá vašim požadavkům, nebo preferencím obdarovaného. Veškeré naše produkty prošly pečlivým výběrem, aby splňovaly vysoký standard kvality.

Číst dále

Rum je nápoj destilovaný z melasy nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny. Většina producentů se tak nachází v oblastech, kde je rozvinuto zpracování cukrové třtiny, jako je Karibik či Kuba. Každá země má své vlastní tradice a výrobní metody, což přidává jedinečnost jednotlivým produktům. Mezi nejoblíbenější druhy patří právě karibský rum a kubánský rum.

Historie rumu

Poprvé byl vyroben v 17. století na plantážích v Karibiku jakožto vedlejší produkt při výrobě cukru. Zdejší klima a půda poskytují ideální podmínky pro pěstování cukrové třtiny jakožto hlavní suroviny pro výrobu tohoto destilátu.

Později se stal důležitým obchodním artiklem. Jeho jedinečnost spočívala kromě výjimečné chuti také v dlouhé trvanlivosti, která byla na zaoceánských lodích zvláště ceněná. Proto se stal také oblíbeným nápojem mezi námořníky a piráty. Díky přítomnosti na světových obchodních trasách se rozšířil po celém světě.

Jak se rum vyrábí

Existuje mnoho tradičních i modernějších postupů výroby, které se liší v závislosti na značce a na oblasti, ve které je destilát vyráběný. Vše začíná zpracováním cukrové třtiny, při němž vzniká cukr a melasa. Následuje fermentace, která trvá několik dní, a poté se přechází k destilaci. Posledním krokem výroby je zrání, které je obzvlášť u tmavých variant časově velmi náročné - některé kousky zrají i 30 let a více.

Druhy rumů

Existuje mnoho druhů tohoto destilátu. Světlý rum se často používá k přípravě míchaných nápojů, zatímco zlatý a tmavý bývá obvykle konzumován samostatně nebo je používán při vaření.

1️⃣ Bílý rum představuje nejmladší a nejjemnější variantu. Díky absenci stárnutí v dubových sudech si zachovává přirozené a autentické chutě a vůně. Je ideální pro míchání koktejlů, jako jsou například Mojito nebo Daiquiri. Dobrůtka doporučuje Diplomático Planas.

2️⃣ Zlatý rum získává svou barvu díky stárnutí v dubových sudech. Nabízí odstíny od světle zlaté po tmavě bronzovou. Díky komplexním chutím a vůním je často považován za nápoj, který si nejlépe vychutnáte bez jakéhokoliv míchání s dalšími přísadami. Dobrůtka doporučuje Diplomático Reserva Exclusiva 12 Aňos.

3️⃣ Tmavý rum prochází dlouhým stárnutím v dubových sudech, což mu dodává výraznou tmavou barvu a silnou chuť s tóny karamelu, vanilky a koření. Lze ho pít jak samostatně, tak i jako součást různých nápojů. Dobrůtka doporučuje Zacapa Centenario 23 Solera.

Zajímá vás více na toto téma? Přečtěte si náš článek Druhy rumů.

Rum podle původu

Karibský rum patří nejen k nejoblíbenějším destilátům světa, ale také k těm nejlepším. Za kvalitou stojí tradice, perfektní klima a staletími ověřené postupy. Každý karibský ostrov má vlastní postupy, díky čemuž mají tyto destiláty vlastní charakteristiky. Například ostrovy jako je Kuba, Haiti nebo Dominikánská republika, jsou známé spíše jemnějšími chutěmi, oproti tomu ostrovy jako je Barbados, Trinidad nebo Jamajka, produkují spíše výraznější kousky.

Kubánské rumy jsou dalšími z těch nejkvalitnějších destilátů světa. Svou oblibu si získaly díky výjimečné chuti i vůni. Skvělý kubánský rum v kombinaci s kubánským doutníkem se stal symbolem Kuby.

Rum jako dárek cena

Skvělý dárek nejen pro muže. Vybírejte z naší kategorie dárková balení rumů. Dobrůtka doporučuje:

➡️ Do 1 000 Kč: Abuelo Aňejo 12 Aňos v dárkovém balení se skleničkou zdarma.

➡️ Do 1 500 Kč: Plantation XO 20th Anniversary v dárkovém balení se 2 skleničkami.

➡️ Nad 4 000 Kč: Malteco 1987 Selleción v dárkovém balení.

Nejlepší rumy světa

Vychutnejte si ty nejlepší kousky na základě hodnocení našich zákazníků:

5️⃣ Gold of Mauritius 5 YO 0,7 l - Vysoký podíl stařených rumů, charisma a ultraprémiová kvalita.

4️⃣ El Dorado 12 YO 0,7 l - 12letý demararový destilát s nádhernou barvou, hebkou chutí a plným voňavým aroma. Trojnásobný vítěz v soutěži o nejlepší karibské rumy pořádané časopisem Caribbean Week Newspaper.

3️⃣ Plantation XO 20th Anniversary 0,7 l - Pro tento destilát byly použity nejstarší destiláty ze sklepů zámku Château de Bonbonnet v Cognacu.

2️⃣ Pampero Aniversario 0,7 l - Prémiový produkt té nejvyšší kvality pocházející z Venezuely. Byl několikrát oceněn na prestižních soutěžích.

1️⃣ Zacapa Centenario 23 Solera 0,7 l - Jediný produkt, který se nachází v Síni slávy karibských rumů.

Drinky z rumu

Drinky založené na tomto oblíbeném alkoholickém nápoji patří mezi ty nejoblíbenější. Většina z těchto receptů pochází z Kuby.

➡️ Mojito - Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších drinků vůbec. Skládá se z rumu, máty, limetky a třtinového cukru.

➡️ Cuba Libre - Jednoduchý, ale výborný drink z rumu, Coca-Coly a limetky.

➡️ Piňa Colad​a - Tento drink vás přenese rovnou na pláž karibského ostrova. Vyrábí se z rumu, ananasového džusu a kokosového krému.

Prodej rumu Praha

Potřebujete pomoci s výběrem toho ideálního destilátu pro vás nebo vaše blízké? Navštivte naši pobočku na adrese Praha 9, Beranových 65. Ať už si připravíte oblíbený koktejl, navštívíte bar nebo si prostě jen užijete sklenici kvalitního destilátu doma, přejeme vám dobrou chuť!

 

Nejprodávanější

349
599913495999
Značky
 
 
 
 
 
 
Značka destilátů

Stránka 1 z 9 - 155 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 9 - 155 položek celkem