Fermentace tabáku

Fermentace tabáku je nezbytným krokem při výrobě tabákových výrobků jako jsou doutníky, dýmkový tabák, cigaretový tabák či žvýkací tabák. Jedná se o proces, který zásadně ovlivní chuť a aroma výsledného produktu. Dále se během procesu odstraní veškeré nečistoty a potencionálně škodlivé látky, které se v surovém tabáku mohou nacházet.

Existuje mnoho způsobů fermentace, které jsou většinou tabákovými firmami přísně tajeny, jelikož se jedná o proces, který dělá jejich výrobky jedinečnými.

Sklizeň tabáku se provádí těsně před kvetením, jakmile začne žloutnout. Vhodný čas na sklizeň je v odpoledních hodinách, kdy je tabák vysušený sluncem. Dále se listy svazují a věší se do tzv. sušících domů, aby došlo ke stoprocentnímu vysušení veškeré vlhkosti.

Po perfektním vysušení tabák krásně zhnědne a může se přistoupit k procesu fermentace, kdy se listy navlhčí a zamezí se přístupu kyslíku. Fermentace může probíhat buď v relativně nižší teplotě po dobu několika týdnů nebo ve vyšší teplotě jen pár hodin.

Prohlédněte si naší nabídku kvalitních doutníků. Dobrůtka doporučuje Toscanello Giallo Vanilla.