Courvoisier V.S.O.P. 0,7 l

2 hodnocení
 
 

Courvoisier V.S.O.P. 0,7 l

Nadčasový francouzský koňak od legendární značky Courvoisier je oblíbenou klasikou. Kombinuje vinné delikatesy z oblastí Grande a Petite Champagne a Fins Bois, které zrají až 12 let a jsou pečlivě vybrány pro svůj bohatý aromatický profil. Tyto destiláty zrály v sudech z francouzského dubu pocházejícího z vyhlášených lesů Limousine a Tronçais.

Výsledkem je koňak s temně měděnou barvou a vůní zralých broskví, pražených mandlí a jasmínu. V jeho chuti dominují tóny dubového dřeva a koření, doplněné jemným nádechem vanilky a mandlí. Je výborný samotný i jako základ pro koňakové koktejly.

Napoleonova podobizna na láhvi není náhoda. Courvoisier byla skutečně oblíbená značka samotného Napoleona.

Dostupnost Skladem
1 085 Kč    
Kategorie Koňaky / Armaňaky,Cognac Courvoisier
 

Značka Courvoisier

Francouzský Courvoisier je jedním ze čtyř nejvýznamnějších výrobců koňaků na světě, s řadou špičkových produktů, které se odlišují svým stářím - VS, VSOP a XO Imperial. Značkový Courvoisier zraje na rozdíl od standardních koňaků mnohem déle. Odborníci se shodují na tom, že proto je tím nejjemnějším a nejlepším ve své kategorii.

Historie značky sahá až do roku 1809, kdy se Emmanuel Courvoisier a Louis Gallois rozhodli podnikat v oblasti vín a destilátů. Našli ideální místo pro svou výrobu a jejich řemeslný um se brzy dostal až k Napoleonovi. Ten rozděloval koňak svým jednotkám na zvýšení morálky během Napoleonských válek. Dokonce i během svého exilu si Napoleon užíval koňak Courvoisier.

Vyzkoušejte i další kvalitní produkty z kategorie Cognac.

Podobné produkty

Hmotnost 0.1 kg
Značka destilátů Courvoisier

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: